Velika pobjeda košarkaša Ibra

Predsjednik opštine Rožaje Ejup Nurković, čestitao je igračima, rukovodstvu, a posebno navijačima K.K. IBAR, na ostvarenoj najvećoj pobjedi u istoriji kluba.

Rožajci su u fantastičnoj atmosferi na Bandžovom brdu, pred više od 1500 vatrenih navijača, što je zaista nesvojstveno za crnogorska košarkaška borilišta, fenomenalnom igrom u drugih 20 minuta nadigrali direktnog rivala u borbi za TOP 5, ostvarivši veliku pobjedu.

Prva dionica susreta pripala je gostima (17:20), druga domaćima (17:14), pa se na odmor pošlo pri neriješenom rezultatu (34:34).

U nastavku su domaći zaigrali veoma agresivno i sa vjetrom u leđima koji je stizao sa tribina uspjeli da steknu 6 poena prednosti, zadržavši Zećane na samo 13 postignutih koševa.

Rožajci nisu posustali ni u 4. četvrtini, kada su u prvih pet minuta održavali razliku, a potom je doveli i na dvocifrenu. Kada je dva minuta prije kraja Mugoši svirana nesportska lična greška, jasno je bilo da će dva zlata vrijedna boda ostati na sjeveru!

Najefikasniji večeras u redovima Rožajaca bio je nesuđeni košarkaš Zete 2011, Vladimir Tomašević sa 20 poena, a najbolji indeks (24) imao je Zejak sa ‘dabl-dabl’ učinkom od 14 pogodaka i 10 skokova. Dvocifren je bio i Amerikanac Spenser s 12 poena.

U poraženoj ekipi izdvojio se Mugoša sa 17 poena, Radunović sa 12 i mladi Ivanović sa 10 poena.

Ibru će ova pobjeda biti dovoljna za prolaz među 5 najboljih ukoliko Jedinstvo ne trijumfuje u oba preostala meča, a Rožajci bi svakako pitanje plasmana u Superligu riješili pobjedom za tri dana protiv cetinjskog Lovćena. Igrači Ibra i fantastična rožajska publika su to zaslužili.

Za rozaje.me Faruk Kalić Sekretar K.K. IBAR “Ovo večeras je pobjeda sporta, fantastična atmosfera u gradskoj dvorani pred oko 1500 gledalaca koji su bili velika podrška našim igračima da ostvare možda najvažniju pobjedu u ovoj sezoni, koja ekipu Ibra definitivno vodi u TOP 5, odnosno u Super ligu, sto je najveći uspjeh našeg kluba. Ovo je potvrda da se dobrom organizacijom kluba i uz podršku lokalne uprave, mogu praviti dobri rezultati koji imaju vrijednost i na nivou Crne Gore”