Rijad Hodžić novi prvak Evrope

Rijad Hodžić, koji je 2014. godine osvojio zlatnu medalju na juniorskom prvenstvu svijeta, slavio je odlukom sudija na poene.

Kik bokser rožajskog kluba Univerzum, Rijad Hodžić, osvojio je titulu profesionalnog prvaka Evrope, u WKU federaciji.q

On je večeras u Rožajama, meču za šampionski pojas u kategoriji preko 91 kilogram – disciplina lou kik, pobijedio Grka Vasilisa Karagianidisa.

“Hodžić je pobijedio kvalitetnog borca, u većem dijelu meča bio je bolji rival. Posebno u prvoj i drugoj, ali i posljednje dvije runde, u kojima je pokazao talenat. Karagianidisu, koji se pokazao kao kvalitetan borac, pripala je treća runda. Hodžić je sa 18 godina postao najmlađi crnogorski borac sa titulom profesionalnog prvaka”, kazao je trener Univerzuma, Mersad Muković agenciji MINA.

On je podsjetio da je Hodžić drugi borac Univerzuma sa šampionskim pojasom, nakon Damira Mukovića koji je u WKU federaciji osvajao titule prvaka Evrope i svijeta.

Muković je kazao da mu je žao što zbog povrede za titulu prvaka večeras nije mogao da se bori Samed Demić.

Uspješno veče rožajskog i crnogorskog kik boksa upotpunili su, pobjedama u uvodnim borbama, ostali borci Univerzuma, seniori Džemail Salihović (do 63) i Nedžad Hot (do 85), juniori Amar Fetahović (d0 67) i kadet Zijad Dutović (do 51).