MOĆNI IBAR SRUŠIO TEODO!

Košarkaši Ibra napravili su veliko iznenađenje pobjedom u prvom meču 8. kola Prve A CKL protiv favorizovane ekipe Teoda 56:55 (12-12;15-26;16-11;13-6) i tako nastavili pobjednički niz na domaćem parketu koji traje od početka šampionata!

Rožajci, oslabljeni neigranjem kapitena Feleća, odigrali su fenomenalno drugo poluvrijeme u kom su nadoknadili zaostatak od 11 poena iz prvih 20 minuta. Nošeni sjajnom podrškom preko 600 gledalaca na tribinama SC Bandžovo Brdo, košarkaši Ibra su u posljednjoj četvrtini Tivćanima dozvolili samo 6 poena (17 u cijelom drugom dijelu susreta!), i u tom podatku leže razlozi njihove 5. pobjede u šampionatu.

U pobjedničkom sastavu sjajan je bio Asmir Numanović. Centar domaće ekipe zabilježio je 22 poena i 11 skokova (indeks 28), a odličan je bio i Nurković koji je bio strijelac 13 koševa (postigao i odlučujuće slobodno bacanje).

U gostujućem timu, u kom nije bilo povrijeđenog Vučurovića, bolji od ostalih bili su Đikanović i Bošković koji su postigli po 13 pogodaka.